İade ve Değişim Şartları

Bursa İç Giyim müşteri memnuniyeti herşeyden önemlidir. www.bursaicgiyim.com!dan satılan (elektronik ve fantazi iç giyim,  iç çamaşır ürünleri dışında) ürünleri beğenmediğiniz takdirde hiç bir sorguya muhattap olmadan iade edebilirsiniz.

Elektronik ürünler ve onun dışındaki siparişlerinizin iade şartları aşağıdadır.
 
İade edeceğiniz ürünlerde aşağıdaki yasal konulara dikkat ederek mağazamızı mağdur etmeyeceğinizi ümit ediyoruz.
 
Ürünüm hatalı, ne yapmalıyım?

bursaicgiyim.com 'da satılan tüm elektronik ürünler garanti kapsamındadır. Satın aldığınız ürünler kullanım süresi boyunca gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı deforme olursa, ürününüz garanti süresi içinde ücretsiz olarak yetkili servis tarafından tamir edilir. bursaicgiyim.com, ürün onarımı yapmamakta, sadece gönderilen arızalı veya hatalı ürünleri, yetkili servislere yönlendirmekte ve sonuç beklemektedir. Bu sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi için öncelikli olarak yetkili servislerin tercih edilmesini öneririz.


Elektronik ürün onarımı için gerekli işlemlerin tarafımızca yapılmasını istiyorsanız veya diğer fantazi iç giyim ürünlerinin iade ve değişim taleplerinde bulunmak istiyorsanız, bize ulaşın bölümünden irtibat kurabilir veya gecegiyim@hotmail.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.

 İade şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yeralan
 iletişim bilgileri doğrultusunda bizimle irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan gönderilecek ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. 

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 2 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.


 İade şartları

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir.” .

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 

Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. 

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. 

 
Cayma hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Cayma hakkından faydalanabilmek için;

İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin ya da Bursaicgiyim.com bandının yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. 

Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir. 

Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz. 

Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)


 İade süresi

Bursaicgiyim.com, yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade eder.

 Kargo ücreti

Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan itibaren 7 gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere bursaicgiyim.com herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Kredi kartınıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir.
 
 
Cayma Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:
 
Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkı kullanılamaz. 
 
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.
 

Elektronik ve kişiye özel ürünlerin iade şartları:
 
•İade talebiniz Müşteri temsilciniz tarafından onaylanmadan ürününüzü bize göndermeyiniz. 
• Bu şekilde gelen iade ürünler, kabulü yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir. 
• İade Faturanızı keserken ;  Bursa İç Giyim Satış Faturasındaki ürüne ait tutarla aynı olmasına dikkat ediniz.
• Ürün iade formunu lütfen eksiksiz doldurunuz.
• Ayrı faturalara ait ürünleri aynı faturada iade kesmeyiniz. 
• Ürün ile birlikte istenen belgeleri mutlaka gönderiniz (İade Faturası, Ürün İade Formu Eksa Elk. Satış fatura fotokopisi). 
Belgeleri eksik olarak gelen iade ürünler, kabulü yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir. 
• Ürünü orijinal ambalajı içerisinde, eksiksiz, hasarsız ve problemsiz olarak göndermeniz gerekmektedir. 
• Eksiği, çiziği, hasarı, problemi olan ürünleri lütfen iadeye göndermeyiniz.
• Ürünlerin kesin iade kabulü, bursaicgiyim.com personelinin kontrolünden sonra gerçekleşecektir. iadesi uygun görülmeyen ürünler geri gönderilecektir.
 *Kozmetik (parfüm vb.) ürünlerinin iadesi mümkün değildir.
İç giyim ürünlerinin iade veya değişimi yapılacak ise KESİNLİKLE KULLANILMAMIŞ ve/veya DENENMEMİŞ olması gerekmektedir. Hijyen nedeniyle ve keyfi iadeleri önlemek amacıyla iç giyim ve fantezi giyim ürünleri için kargo ürün durum tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. Külot, fantezi ürünler, boxer vb ürünler ile bunlar gibi iç giyim parçaları içeren takımlar değiştirilmemektedir. Önemli Hatırlatma: Hijyen nedeniyle; Ambalajı açılmış ve/veya Denenmiş, Fantazi giyim, Body, Külot, külotlu çorap ve benzeri iç giyim ürünlerinde iade ve/veya değişim mümkün değildir.
• Ürün iade süremiz 14 gündür.
 
Sitemizde bulunan tüm ürünler fantazi iç giyim ürünüdür, kumaşları, işcilikleri ona göre dizayn edilmiştir, astarsızdırlar, günlük kıyafet olarak kullanmak sizin insiyatifinizdedir, hepsi içgiyim ürünü özel ürünler oldukları için iadesi veya değişimi mümkün değildir, alım kararlarınızı bu istikamette yönlendirirseniz sizi memnuniyetsiz bırakmamış oluruz.
 
Ürünlerinin iade ve değişim taleplerinde bulunmak istiyorsanız,  bize ulaşın bölümünden irtibat kurabilir veya gecegiyim@hotmail.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.